fa

en

 

 

اهمیت مبلمان اداری در طراحی دفاتر اداری

مبلمان اداری بخش مهمی از طراحی دفاتر اداری هستند. اگر شما قصد خرید مبلمان اداری جهت بهبود کیفیت دفتر کار خود را دارید، این مقاله میتواند در انتخاب مبلمان مناسب به شما کمک کند.

مبلمان اداری تاثیر بسزایی در کیفیت کار پرسنل خواهد داشت. میز اداری یکی از آیتم های مبلمان اداری است. برای اینکه هر فرد با توجه به سِمَت خود در یک دفتر کاری، بدون اینکه متوجه زحمت و ناراحتی شود، بتواند به کار خود بپردازد و تمام وسایل مورد نیاز وی در اختیارش باشد؛ باید میزی در اختیارش باشد که این امکانات را به او بدهد. در مجموع در یک محیط کاری میز هر پرسنل با توجه به سِمَت او متفاوت است.انواع میزها از جمله میز مدیریت و کنفرانس، میز منشی و میز کارشناس همگی باید به طور اختصاصی برای کارمندان و مدیران طراحی و ساخته شود.

 

تفاوت میز مدیریت با سایر کارمندان

هر مدیر در محل کار خود به یک میز مدیریت با طراحی ارگونومیک و مناسب با شکل بدن نیاز دارد.در واقع میز مدیریت باید با سایر میزهای موجود در محل کار متفاوت باشد، استایل خاصی داشته باشد و از این نظر نیز رتبه بالاتر فرد را نسبت به سایر کارمندان نشان دهد.

 

اهمیت میز کنفرانس در محل کار

یکی از نکات مهم در محیط های کاری، همکاری و هم فکری کارکنان آنجاست. یک مجموعه زمانی به پیشرفت دست پیدا میکند که کار گروهی انجام شود و جلسات منظم کاری در طول هفته و ماه برگزار گردد.برای برگزاری چنین جلساتی، کارمندان و مدیران نیاز دارند تا در فضایی گردهم آیند تا نظرات خود را با یکدیگر در میان بگذارند و راه حل هایی برای پیشرفت کار مطرح کنند. وجود اتاق مجزا به همراه یک میز کنفرانس از ضروریات رسیدن به این هدف است.

 

عوامل تأثیرگذار در انتخاب مبلمان اداری

برخی از صاحبان کسب و کار براساس قیمت، مبلمان مورد نظر خود را انتخاب میکنند و ارزان ترین مسیر را بدون در نظر گرفتن ویژگی های مهم مبلمان انتخاب میکنند. با توجه به اینکه کارمندان بیشتر زمان خود را در محل کار و پشت میز کاری خود میگذرانند، این نکته اهمیت پیدا میکند که نیازهای آنان را در نظر بگیرید. درست است که نیازهای افراد مختلف متفاوت است اما شما میتوانید نیازهای مشترک را بین آنها بیابید، مثل راحتی، زیبایی، دوام و کاربردی بودن.