fa

en

 

 

بازاریابی دیجیتال

با نفوذی که اکنون اینترنت دارد، تعداد کاربران اینترنت هرروز بیشتر می‌شود.بررسی‌ها نشان میدهد که در سال‌های اخیر استفاده مرتب از اینترنت در میان بزرگسالان رشد چشم‌گیری داشته است و این موضوع رفتار خرید مشتریان را نیز با خود تغییر داده است.این بدان معنی است که بازاریابی سنتی دیگر به اندازه قبل کارآمد نخواهد بود.

بازازیابی دیجیتال چیست ؟

بازاریابی دیجیتال ( digital marketing  ) نوعی بازاریابی برای محصولات و خدمات به حساب می‌آید که در آن از فناوری دیجیتال استفاده میشود.این نوع بازاریابی اغلب در فضای اینترنت صورت میگیرد. افرادی که در این حوزه فغالیت میکنند همیشه به دنبال روش هایی هستند که میزان بازدیدهای وب سایت خود و فروش محصولاتشان را افزایش دهند.

مارکتینگ همواره به این مسأله  میپردازد که چگونه در زمان و مکان مناسب با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنیم. در دنیای امروز این موضوع به این معنی است که شما باید در جایی که مخاطبان زمان زیادی در آن صرف میکنند ( یعنی اینترنت) به سراغ آن ها بروید.

اهمیت بازاریابی دیجیتال

زمان روزانه ای که یک کاربر عادی به صورت آنلاین سپری میکند از مجموع زمان صرف شده ی او برای رسانه های آفلاین ( رادیو، روزنامه، تلویزیون و ...) بیشتر است.با این تفاسیر، اگر حضور کسب و کار شما برای معرفی خود به مخاطب فقط محدود به رسانه های آفلاین باشد، به این معنی است که در بخش مهمی از زمان و توجه مردم شریک نیستید.با وجود قیمت های سرسام‌آور تبلیغات آفلاین ، این قاعده برای کسب و کارهای کوچک به مراتب مهم تر است.

نادیده گرفتن بازاریابی دیجیتال، جذب مشتریان بیشتر را تقریبا برایتان غیرممکن میکند و در نتیجه کسب و کارتان از دیگر رقبا عقب میماند.

بهینه سازی موتور جست و جو

بهینه سازی موتور جست و جو یا اصطلاحا (SEO)، به فرآیندی اطلاق میشود که میزان بازدید وب سایتتان را از طریق موتورهای جست و جوی رایگان افزایش میدهد.زمانی که کاربر کلمات کلیدی مورد نظر خود را در موتوهای جست و جو مثل گوگل یا بینگ وارد میکند، نتایج این کلمات در صفحه نتایج ظاهر میشود.

بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی

در دنیای دیجیتالی امروزی، شبکه های اجتماعی نقش مهمی در بازاریابی کسب و کار دارند و اهمیت ایجاد یک استراتژی بازاریابی مناسب بر کسی پوشیده نیست. بازاریابی شبکه های اجتماعی محصولات و خدمات شما  را بیشتر در معرض دید کاربران قرار میدهد و امکان برقراری ارتباط با مشتریان را برایتان فراهم میکند.دراین روش ، شما بازخوردهای ارزشمند مشتریان را دریافت میکنید و باید با استفاده از آنها، کیفیت خدمات و محصولات خود را بهبود ببخشید.

یک نکته اساسی در بازاریابی شبکه های اجتماعی، دقت بر روی موضوعاتی است که کاربران در مورد آنها گفت و گو میکنند. به نظرات کاربران گوش دهید و به آنها پاسخ دهید. در این روش میتوانید میزان جذابیت هر مطلب را بر اساس تعداد لایک‌ها و به اشتراک گذاری ها ارزیابی کنید.

بازازیابی محتوا

روشی است که در آن شما میتوانید با تولید محتوای با کیفیت ، فروش بیشتری به دست آورید.این روش کارایی بسیار خوبی دارد زیرا محتوای شما را با روش های دیگری از قبیل شبکه های اجتماعی ادغام میکندو در نتیجه بهره وری کار افزایش می یابد.

بازایابی محتوا یک فعالیت مداوم است.این روش رابطه مستقیمی با فروش نداردبلکه هدف اصلی آن تعامل است.به دنبال مطلبی باشید که کاربران را به طور همیشگی با خود درگیر کند.

بازاریابی ایمیلی

ایمیل مارکتینگ، ایمیل های تبلیغاتی است که شما به کاربران خود ارسال میکنید. موضوع ایمیل مارکتینگ میتواند تبلیغاتی و یا فروش و معرفی محصولات باشد.بهتر است از ایمیل هایی که در خود وب سایت جمع آوری کردید استفاده کنید.

تبلیغات موبایلی

تبلیغات پیامکی روشی است که به منظور بازاریابی محلی مورد استفاده قرار میگیرد. شما میتوانید با ارایه خدمات پیامکی مشتریان را از پیشنهادهای ویژه، تخفیف ها و اخبار جدید شرکت با خبر کنید.

کلام آخر

در این مطلب تلاش کردیم شما را با انواع بازاریابی دیجیتال آشنا کنیم. یادگیری نحوه‌ی اجرای صحیح روش های بازاریابی دیجیتال باعث بهتر دیده شدن کسب و کار شما خواهد شد.شما میتوانید با ایجاد یک تجربه مناسب برای کاربران و با توجه به اهدافتان در جهت توسعه برند خود حرکت کنید.استفاده از روش های بازاریابی با کیفیت رضایت شما و مشتری را در پی خواهد داشت.