fa

en

 

 

ضرورت توجه به بسته بندی و پکیجینگ مناسب

اهمیت بسته بندی امروزه بر هیچکس پوشیده نیست چراکه علاوه بر نقش اولیه و بسیار مهم حفاظت از محصول و کالای تولیدی شما، نقش اساسی و محوری در جذب مشتری یا خریدار نیز ایفا میکند. ضرورت توجه به بسته بندی مناسب یکی از ارکان کلیدی خلق هویت بصری برای داشتن یک برند ارزشمند است.طراحی یک بسته بندی مناسب باید به گونه ای باشد که بتواند توجه مشتریان خاص پسند را هم به خودش معطوف کند. فراموش نکنید اولین حسی که نسبت به یک محصول پیدا میکنید حاصل تجربه دیداری شماست. محصولات با کیفیت زیادی را میتوان نام برد که به دلیل بسته بندی ضعیف فروش زیادی در بازار نداشتند.

بسته بندی با نگاه اول محصول را میفروشد.

هر محصولی نیاز به بسته بندی دارد. اگر بهترین محصول را هم داشته باشید اما آن را در بسته بندی زیبا به مشتریان ارائه نکنید، یعنی هنوز تمام راه را برای تسخیر قلب مشتریان نرفته اید.

چرا بسته بندی اینقدر مهم است ؟!

جذب خریدار : نوع طراحی، لوگو و البته تاثیررنگ در بسته بندی برای بازاریابی موفق اثرگذار است.

قابلیت استفاده : خریداران به دنبال نوعی از بسته بندی هستند که علاوه بر سریع باز و بسته شدن، فضای کمی را اشغال کند و بعد از استفاده محتویات بتوان از آن مجددا استفاده کرد. بنابراین در مواقعی که امکان پذیر است بهتر است بسته بندی را با قابلیت کاربرد و استفاده بیشتر طراحی کرد.

حمل و نقل راحت : برخی از بسته بندی ها شبیه به ساک دستی طراحی شده است و حمل و نقل محصولات را خیلی راحت تر میکند و قطعا توجه مشتریان را به خود جلب میکند.بسته بندی در ارسال کالاهای صنعتی مانند قطعات قفسه بندی انبار یا مبلمان اداری در سلامت کالا هنگام تحویل اثرگذار است و هم چنین باعث سهولت و تسریع بارگیری و تخلیه و کاهش آسیب به قطعات میشود.

پرستیژ : اهمیت بسته بندی در امر بازاریابی به حدی بالاست که میتواند پرستیز خاصی را برای برند شما ایجاد کند به طوریکه مشتریان یک محصول را با نوع بسته بندی آن بشناسند.

شرکت های استارتاپی و تازه تاسیس که میخواهند وارد بازار رقابت شوند باید با برندهای بزرگی رقابت کنند و در ابتدا نیز با توجه به اینکه سرمایه ی زیادی برای تبلیغات به شیوه های مختلف ندارند پس تنها روش موثر که هزینه جانبی زیادی به همراه ندارد همین بسته بندی است . بسته بندی روشی است که حتی اگر شناخته شده ترین شرکت های دنیا هم آن را رعایت نکنند هویت برندشان زیر سوال میرود و روی فروششان تاثیر میگذارد.

بسته بندی یا فروشنده ی صامت

از بسته بندی با عناوینی همچون "پنج ثانیه پایانی بازاریابی" ، "رسانه پایدار" و یا "آخرین فروشنده" یاد میشود. این نکته بسیار با اهمیت است که وقتی محصول شما در کنار سایر رقبا قرار میگیرد بتواند نظر خریدار را جلب کرده و به فروش منجر شود.