fa

en

 

 

محصولات AFER

محصولات AFER

شستی / سوئیچ انصراف از تخلیه  

 
 Abort980 1      Abort980 2

شستی/ سوئیچ انصراف از تخلیه مدل ایAB980/1 وAB980/2 از سری شستی های پر استقامت و مستحکم است که قابل تحمل فشار بالا که مسلما در شرایط خاص از آن استفاده می شود می باشد. این شرکت با توجه به استاندارهای مختلف بین المللی این شستی را در دو نوع تولید نموده است .مدلAB980/1تنها یک شستی قفل شو انصراف می باشد که پس از اتصال آن به ترمینال مربوطه بر روی پانل اطفاء حریق در زمانی که نیاز به عدم تخلیه ماده اطفاء کننده است آن را فشار داده و مانع از تخلیه خواهد شد. این مدل طبق سفارش در هنگام خرید و بر اساس استاندارد دیگر قادر به تبدیل از نوع قفل شو به شستی برگشت پذیر خواهد بود که در آن صورت با نگهداشتن شستی در حالت پایین پانل عملیات اطفاء را متوقف خواهد ساخت.در مدلAB980/2این شستی تبدیل به یک کلید آلفا می گردد. در این صورت با قرار دادن سوئیچ مربوطه که در اختیار اپراتور می باشد و چرخش آن ، سیستم در حالت انصراف فعال (System Aborted) و با چرخش مجدد در حالت عادی یعنی غیر فعال بودن شستی انصراف(System On) قرار خواهد گرفت.در هر دو مدل چراغSystem Abortedبه رنگ آبی و چراغSystem On به رنگ قرمز میباشد.

 

شستی اعلام حریق

 
photo 2019 02 05 08 20 04

شستی اعلام حریق مدل CP110از سری شستی های صنعتی و مقاوممی باشد. این شستی از نوع متعارف می باشد و البته می تواند بوسیله اینترفیس I/O نیز در مدار لوپ سیستم آدرس پذیر قرارگیرد.این شستی ، حالت قفل شو داشته و پس از فشار آن در حالت پایین باقی می ماند.در صورت استفاده از یک تغذیه 24 ولت ( AC یا DC ) در مدار زون یا لوپ ،پس از فشرده شدن چراغ داخلی شستی روشن خواهد شد و فعال شدن شستی را نشان خواهد داد. با فشار مجدد شستی به حالت عادی برگشته و چراغ خاموش می گردد.قابلیت فوق العاده این شستی استفاده در مکانهای صنعتی ، کارخانجات ،فضای باز یا محوطه هایی که در صورت استفاده از شستی های عادی بدنه پلاستیک سریعا آسیب دیده و با چند بار تحریک شستی بصورت ضربه های محکم و قوی از بین خواهند رفت.این شستی بصورت مستقل قابلیت فعال سازی انواع آژیر مستقل ،سیرن یا موتور سیرن های پر قدرت را جهت هر گونه اطلاع رسانی یا اعلام خطر خواهد داشت.

 

شستی بازکردن اضطراری درب

شستی بازکردن اضطراری درب
شستی باز کردن اضطراری درب مدل DR701  با استحکام بالا که نیاز این گونه شستی ها می باشد عملکرد باز نمودن اضطراری هر گونه قفل یا درب برقی را انجام خواهد داد.
این شستی با توجه به نوع قفل یا درب برقی امکان کار بصورت نرمال باز یا نرمال بسته را خواهد داشت که در بسته بندی هر دو نوع کنتاکت وجود دارد . با توجه به توان بالای خروجی از این شستی می توان در صنایع و کارخانجات بعنوان فرمان باز کردن درب های ریلی ، بازویی و غیره نیز از آن استفاده نمود.
 
در صورتیکه مایل میباشد پس از فشردن شستی چراغ داخلی روشن گردد تا از عملکرد فعال شدن مطلع شوید حتما از فروشنده ترمینال و چراغ مربوطه را سفارش دهید .حال با استفاده از یک تغذیه  24 ولت  AC)یا (DC ، پس از فشرده شدن چراغ داخلی شستی روشن و با فشار مجدد شستی به حالت عادی برگشته و چراغ خاموش می گردد.

 

شستی آزاد سازی یا تخلیه دستی سیستم اطفاء حریق

شستی آزادسازی یا تخلیه دستی
شستی آزاد سازی یا تخلیه دستی سیستم اطفاء حریق مدل MR501  از نوع متعارف و با بدنه ای بسیار قوی و محکم جهت کارکرد در هر شرایط جوی و ضربه قوی می باشد.
کلیه پانل های اطفاء حریق جهت تخلیه دستی گاز اطفاء یا فعال شدن دستی هر گونه سیستم اطفاء کننده نیازمند این نوع شستی می باشند ، که البته از جنس پلاستیک فشرده می باشد و فاقد توانایی در شرایط سخت می باشند.
 
این شستی با اتصال به ترمینال خروجی مربوطه بر روی پانل اطفاء حریق و با فشار بر روی شستی قفل شو ، فرمان تخلیه دستی را به پانل خواهد داد. با فشردن شستی ، چراغ زرد رنگ شستی به نشانه فعال شدن این مرحله روشن میگردد .

 

چراغ تخلیه سیستم اطفاء   

 
 چراغ هشدارتخلیه گاز      چراغ هشدارتخلیه گازبازردار

 
این مدل نسل چهارم از تولید این نوع محصول در شرکت  فنی مهندسی عماد می باشد.که با بدنه ای فلزی و نمای بسیار زیبا و البته کاربردی تر از قبل طراحی و تولید شده است . این چراغ در حالت نرمال سیستم به رنگ سبز می باشد و پس از تحریک (خروجی فرمان پیش تخلیه یا شروع تخلیه ) از پانل اطفاء ، به رنگ قرمز چشمک زن با صدای متناوب بازر در می آید.
بر روی صفحه جلویی چراغ تخلیه ، یکLED   زرد رنگ وجود دارد که در صورتیکه بر اساس نقشه موجود در بروشور سیم کشی انجام گیرد ، هر گونه خطای پانل اطفاء که به صورت خطای عمومی General Trouble می باشد را با روشن شدن و تن صدای متمایز بازر ( 2 پالس در هر 5 ثانیه) هشدار می دهد .
این نسل از چراغ تخلیه از تکنولوژی میکرو پرسسور بهره برده است و دارای کیفیت طراحی و ساخت بسیار بالایی می باشد که در رقابت با نمونه های خارجی بسیار موفق تر و ایده آل می باشد.
 
بزودی در این نسل گزینه های جدید و بسیار کاربردی در حال طراحی و در آینده ای نزدیک قابل ارائه خواهد بود.

 


کلید ایمنی   

کلیدایمنی
در استانداردBS-5839 Part-1   جهت قطع ولتاژ فاز و نول و به منظور ایزوله نمودن تغذیه اصلی هر گونه از پانل های اعلام و اطفاء حریق توصیه شده است. کلید ایمنی مدل IK200 با بدنه فلزی و مستحکم خود و کیفیت فوق العاده قادر به انجام این عملکرد می باشد. این کلید شامل چراغ سیگنال 220 ولتی می باشد که روشن بودن آن نمایانگر اتصال برق ورودی به خروجی و سلامت فیوز می باشد. فیوز بکار رفته محافظت دستگاه متصل به آن را بر عهده دارد و در صورت سوختن فیوز چراغ سیگنال خاموش و نهایتا ولتاژ خروجی قطع می گردد.
توصیه می شود سوئیچ را در محل خود ( روی کلید) و در برابر عبور عوام و اشخاص غیر متخصص قرار نداده و فقط در اختیار اپراتور سیستم اعلام یا اطفاء حریق باشد.

 

رله باکس   

رله باکس
رله باکس در سیستم های اعلام و بخصوص اطفاء حریق کارآیی بسیاری دارد.
طبق استانداردهای حریق قبل از انجام عملیات اطفاء باید تجهیزات الکتریکال غیر فعال و بی برق شوند. بسیاری از شرکت ها برای این منظور از کنتاکتور های موجود در بازار استفاده کرده و با اعمال تغییرات آنرا به پانل اطفاء یا اعلام متصل می نمایند.
رله باکس مدل RB65 نسل دوم و ارتقاء یافته این محصول می باشد و با اتصال خروجی + و – مراحل تخلیه (Stage) و یا رله این مرحله به ورودی رله باکس فرمان فعال سازی به رله باکس منتقل گردیده و رله پر قدرت داخلی در سه کنتاکت 10 آمپری تجهیزات الکتریکال متصل به ترمینال های خروجی را قطع و بی برق می نماید.با توجه به اینکه این باکس توسط فیوز مجزا محافظت شده و در صورت سوختن ، چراغ سیگنال 220 ولتی خاموش می گردد ، بهتر است تغذیه پانل را نیز از خروجی کمکی رله باکس دریافت کرد.
با فعال شدن تحریک رله باکس سیگنال قرمز 24 ولتی چشمک زن به همراه بازر پر قدرت به صدا در آمده و فعال شدن تحریک رله باکس را نمایش می دهد .
جهت تست و سیم بندی دقیق تجهیزات برقی به رله باکس کافیست به صورت دستی ولتاژ 24 ولتی را به دو سر سیم تحریک ورودی متصل نمود تا رله باکس فعال گردد و از عملکرد قطع تجهیزات برقی متصل به آن اطمینان حاصل کرد.
ترمینالهای صنعتی و با کیفیت آن کابل های تا سایز 5/2 را پشتیبانی می نماید. رله داخلی سه کنتاکت با کیفیت بسیار بالا طول عمر زیادی را برای این دستگاه تضمین می نماید. در حالت فعلی دو تیغه از کنتاکت ها جهت افزایش عبور جریان برای مصرف کننده های الکتریکی پر توان با هم موازی شده است که با توجه به نیاز امکان مجزا کردن وجود دارد.

 

پاور باکس

 
IMG 20190204 123408 693
منبع تغذیه سوئیچینگ 24 ولت DC ، سه آمپر و مجهز به نمایشگر دیجیتال ولتاژ خروجی و جریان عبوری از مدار است. این منبع تغذیه تجه اکثر تجهیزات سیستم های اعلام یا اطفاء حریق و یا موارد دیگر استفاده می گردد.
موارد استفاده در سیستم های اعلان و اطفاء حریق :
تغذیه انواع دنکتورهای 24 ولت با تغذیه مستقل مانند بیم دنکتورها ، دنکتورهای شعله و ... ، تغذیه کمکی پانل های اعلام یا اطفاء و ...
این منبع دارای مدار کنترل جریان خروجی اتوماتیک و همچنین ترمینال های ریلی صنعتی جهت طول عمربالا می باشد. همچنین این شرکت طبق سفارش قادر به تغییر میزان آمپاژ و نیز اضافه نمودن باتری جهت استفاده به صورت برق اضطراری نیز می باشد.