fa

en

 

 

پوشه

امروزه خرید پوشه بخشی مهم در اداره جات است وجود پوشه بر روی میز کار باعث جلوگیری از شلوغی در فضا می گردد به گونه ای که هر کدام از مدارک را به صورت تفکیک شده درون پوشه قرار داده و به اسناد و مدارک ضروری و مهم نظم می بخشد.
با خرید پوشه مناسب و در رنگ های مختلف می توان محل کار خود را تمیز و مرتب کرد و در مواقع ضروری به پیدا کردن محتویات و اسناد مورد نیاز کمک کرد و می توان برای سهولت در پیدا کردن اسناد مورد نیاز، هرگونه از مدارک را بر اساس رنگها طبقه‌بندی کرد.
جنس پوشه ها پلاستیکی و مقوایی است که پلاستیکی آن قابلیت استفاده مکرر را داراست و جنس محکم تری نسبت به مقوایی دارد که برای حمل مدارک حساس و مهم تر و نگهداری آنها مناسب تر است که مانع از پاره شدن و آسیب رسیدن به مدارک می گردد.
نوع دیگر پوشه ها پوشه های آويز است که استفاده از آنها حرکت دادن اسناد و پیدا کردن آنها را در کمد گردان و کشوهای ریلی (مخصوص پوشه های آویز) آسان‌تر می‌کند.
پوشه های آویز دارای یک آویز فلزى است و نوع دیگر آن دارای دو قلاب فلزی در دو طرف پوشش است که برای قرار دادن آن ها درون کشوهای ریلی تعبیه شده است اگر پوشه ها از جنس پلاستیکی (pp) و ضد آب باشند از نفوذ گرد و خاک و همچنین رطوبت جلوگیری می‌کند
با قرار دادن پوشه ها درون کمد های آویز گردان و کشوهای ریلی می‌توان فضای کمتری را برای پوشه ها به وجود آورد.